Etiket konusu: "Kuran"
» Anasayfa » 37. Sayı

Sayı Arşiv: 37. Sayı

İrfan Mektebi, dördüncü yayın yılında…

Üç yıl önce bugünlerde başlayan ‘irfan’ seyahatimiz hamdolsun aynı sürat ve ciddiyette devam ediyor. Yeni bir yayın yılına başlarken, yenilenmeye, terakkiye yönelik adımlar atmaya da gayret ediyoruz. Geçtiğimiz üç yılda İrfan Mektebi’nde, yüzü aşkın yazar tarafından iki bin sayfadan fazla yazı üretildi. İrfan Mektebi, ciddi bir ‘tefekkür zemini’ olma yolunda ... devamı »

Herşey ‘Adl’ isminin terazisiyle dengede

Bir feryat ve ağlayışla şu dünya sarayına teşrif eden insanlar bu sarayın ne muhteşem düzenle hazırlandığını bilmeden gelir misafir olurlar. Sadece dikkat edip bakanlar anlar ki;  bilinen bir saray değildir burası… Her şey, her saniye hareket halinde… Giren-çıkan, bozulan, dağılan eşyalar var, fakat düzen hiç bozulmamakta, çabuk tamir edilmekte. Ne ... devamı »

Lider içimizden biri olmalı

Sosyal psikoloji alanında yapılan çalışmalar, gurubun lideri “İçimizden biri”, “Bizden biri” olarak telakki etmek istediğini ve en iyi liderin de kendini guruptan biri gibi gören ve davranan lider olduğunu ortaya koymaktadır. “Halktan biri” olarak telakki etme veya edilme Müslüman liderlerin en mühim özelliklerinden sayılabilir. Peygamberimizin ve dört büyük halifenin hayatları ... devamı »