Etiket konusu: "Kuran"
» Anasayfa » 27. Sayı

Sayı Arşiv: 27. Sayı

Küfür devam eder, zulüm devam etmez!

1430 hicrî senesi tarihî kırılmalara sebep olacak mühim gelişmelerle başladı. Gazze’de yaşanan katliâmın fâillerinin devri sona erdi. Mâlum ve meş’um ‘odak’, 2006 yazında Lübnan’da aldığı mağlubiyetten çok daha büyüğünü Gazze’de yaşadı. Bin iki yüz şehid verilen Gazze’deki insanlık dışı hâdiselere göz yuman, sessiz kalan, gizli-açık destek veren tüm ülke ve ... devamı »

Evrim Teorisi ve Modern Bilim

Evrimin iki temel teorisi vardır. Birisi doğal seçilim (natural selection), diğeri ise türlerin evrimleşerek yeni türlere dönüşmesi (development of species)dir. Önce bu iki kavramı kısaca tanıyalım. (Buradan sonra anlatacaklarım benim değil, Darwinizm’in ifadeleridir.) DOĞAL SEÇİLİM Her canlı, ister tek hücreli bakteri olsun, ister bikti olsun ister hayvan olsun, bulunduğu ortamın ... devamı »

Mutluluğun Formülü = 3İ

Hz. Adem’den günümüze gelinceye kadar tüm insanlık huzur ve mutluluğu aramış, bu konu ile alakalı ciltler dolusu kitaplar yazılmış, sözler söylenmiştir. Kimi mutluluğu parada görmüş, kimi evladında ve ailesinde, kimileri de çeşitli batıl inançlarda aramış huzuru… Bilmem kaç milyar insan geleceğini öğrenmek ve işlerinde isabetli karar vermek için servetler harcamıştır. ... devamı »

Çamura düşen mücevherler…

Emekli öğretmenlerin meşgalelerinden biri de hatıralarını yazmaktır herhalde. Zira öğretmenlik mesleği hatıralarla geçirilen bir ömürdür adeta. Aslında hayatımızın her bir günü, her bir saati, her bir dakikası hatıradan başka nedir ki? Ama bunların çoğunu kayda değer bulmayız. Ölüme terk ederiz onları. Bir kısmı da vardır ki derin izler taşır hayatımızdan. ... devamı »

Acılar Bitsin Artık!

Çağdaşlık budur deyip arz döndü kan gölüne, Hak-hukuk kilitlendi atomun kapsülüne! Medeni denen dünya döndü vahşet çölüne, Şeytan, her askeriyle yeni role soyundu! Bize vaat ettikleri, bütünüyle oyundu! Ateşe verdiler büsbütün dağı, ovayı, Hatta yaşanmaz hale getirdiler havayı, Yüzde sekseni açken, onlar sildi tavayı! Bütün halkı umûmen sömürseler doymazlar! Azabı ... devamı »