Etiket konusu: "Kuran"
» Anasayfa » 14. Sayı

Sayı Arşiv: 14. Sayı

Korkunun Dehşetli Suistimali: İslamo-fobya!

Yeni bir hicrî yıla dahil oluyoruz 10 Ocak’ta. 1429 sene-i Muhameddî (asm) cümlemize mübarek olsun! Yeni yıl, İslâm dünyasına hayırlar, bereketler, zaferler, fetihler getirsin! İslâm dünyasının son yıllardaki büyük uyanışını gören karanlık odaklar, kapalı kapılar ardında yeni bir fitne ürettiler: İslamofobya! İnsanlığı tüm korkularından kurtaran İslâmiyeti, korkulacak bir din hâline ... devamı »

Aylar Bize Hep Muharrem Oldu!

Yeni bir hicrî seneye, 1429’a vâsıl oluyoruz; hayırlı, mübarek olsun. Muharrem ayı içerisindeki Aşure günü insanlığı alâkadar eden mühim ve hayati hâdiselerin yaşandığı bir tarih. Hz. Âdem (as)’ın tevbesi bugün kabul edildi.  Hz. Nuh (as)’ın gemisi bugün tufandan kurtulup Cudi Dağı’nın tepesine oturdu. Hz. Mûsâ (as) ve İsrâiloğulları Firavun’un zulmünden ... devamı »

Her Davet Yenilik İster

Çok özen gösterdiğimiz bir hâl vardır: Davete icabet etmek. Ziyaretimizle gönlünü alacağımız kişi ya dostumuzdur, ya akrabamızdır ya da hiç kıramayacağımız bir büyüğümüzdür. Hatırları kırılmasın diye bin bir türlü gayret sarf ederiz. Elden geldiğince de ziyaretin adabına ve usulüne muvafık hareket etmeye, en sevdiğimiz kıyafetle gitmeye çalışırız. Acaba bu kadar ... devamı »

İntisap İksiri

Şu kâinatta görünen en büyük sırlardan, iksirlerden birisi de intisaptır. İntisap bağlanmak demektir. İntisap öyle bir iksirdir ki, bir anda fakiri zengin yapar. Zayıf olanı kavileştirir. Zelili aziz eder. Düşük olanı yükseltir, noksanı ikmal eder. İntisabın zıddı olan başıboşluk ise aziz olanı bir anda zillete gark eder. Kuvvetli olanı zaafa ... devamı »

Sırlı Bir Hediye: Ayna

Bir zaman, güzeller güzeli Hz. Yusuf’un kapısını bir dostu çaldı. Oturup uzun uzun konuştular. Dostu, Hz. Yusuf’a, kuyuya atıldığı zamanı sordu. Yusuf ona, başından geçenleri anlattı. Bir süre sonra Hz. Yusuf dostuna dedi: -Ey misafir dostum! Söyle bakalım bana ne hediye getirdin? Haydi, çıkar ver hediyeni! Misafir ise: -Sana hediye ... devamı »