Etiket konusu: "Kuran"
» Anasayfa » 08. Sayı

Sayı Arşiv: 08. Sayı

Mahşerde Görüşelim!

Seneler önceydi… ‘Haşir Risâlesi’ diye bilinen Onuncu Sözü ezberliyordum. Her bir Sûret, her bir Hakîkat çok kuvvetli delillerle öldükten sonra dirilmeyi, Mahkeme-i Kübrâ’yı, âhireti ispat ediyordu ve akıl gözümle mahşeri yaşıyordum âdetâ… Ezber etmek için onlarca defa okunan sayfalar beyin hücrelerimi bile diriltmişti. Görür gibi inanmak buydu herhalde. Teselli bulmak… ... devamı »

Allah-u Teâlâ İnsanlara Hizmet Edenleri Seviyor!

Mülâkat: Züleyha ÖZDEMİR KASAD-D Başkanı OP. DR. GÜLHAN CENGİZ’le mülâkat 1950 doğumlu Gülhan Cengiz, ilköğrenimini Erzurum Aziziye İlkokulu’nda tamamladı. Memur bir babanın kızı olan Cengiz, lise eğitimini de İskenderun’da bitirdi. 1974 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Vakıf Gureba Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda ... devamı »

Hakîkî Hayat: Ahiret Hayatı

Evet Cenâb-ı Hak insanı ihmal etmemiştir. İnsan nev’inin en büyük en ehemmiyetli ve en umumi olan beka duâsını, lika duâsını, ebedî hayatı ve ebedî saadeti, bütün müştemilatıyla beraber âhiretin ve cennetin yaratılmasıyla kabul etmiştir. Hayatın saadetini lezzetini râhatını istiyorsanız, hayatınızı iman ile hayatlandırınız, feraiz ile ziynetSlendiriniz, günahlardan ictinab ile de ... devamı »

Solmayan Aşk!

Gönül kulağınıza gelen bir musikî mi var alemden?İşte; zerresinden güneşlerine ‘Aşk’ diyor bu alem.Aşkın bestesini yapıyor, güftesini okuyorVe adeta kainat gergefinde ‘Aşk’ dokunuyor..Kalb-i insan da bu ahenge dahil olmuş,Ve ‘Aşk.. aşk’ diyerek, aşka müptela olmuş.Aşkla var olmuş şu koca kainat gibi, Küçük kainat olan insan da aşka âşık olmuş,Aşkla perişan ... devamı »

Dünya ve Ahiret

Dünya ile âhiret iki ayrı âlemdir. Fakat birbirleri ile çok sıkı münasebetleri vardır. Bu iki âlemin sınırları gayet ince bir perde gibi olup hemen birinden diğerine bir perde açmak gibi gayet kolay ve çabuk geçilir. Aynı zamanda bu iki âlem arasında gayet uzak bir mesafe ve uzun yollar ve arada ... devamı »